fotografia imprez

Koncert – Wielkanocne granie dla Karola

Fotograficzna realizacja wydarzenia jakim było “Wielkanocne granie dla Karola” w restauracji Watra w Zakopanem

Dzień Serca 2014 w Zakopanem

Dzień Serca 2014 w Zakopanem obchodzono w słoneczny dzieńDzień Serca w Zakopanem. W ramach realizacji patronatu medialnego serwisu Zakopiec.INFO przygotowałem reportaż fotograficzny zamieszczony na stronach Urzędu Miasta Zakopane oraz Biura Promocji Zakopanego.

Wykonałem około setki zdjęć.

 

 

[img_gallery id=”1071″ type=”fancybox” layout=”2″ orderby=”random” order=”” description=”Dzień Serca 2014 w Zakopanem” ]

Fotografia imprez integracyjnych

Fotografia imprez integracyjnych

Fotografowanie imprez integracyjnych to szczególny rodzaj fotografii i nie taki łatwy jak niektórym się wydaje.
Często trzeba spełnić dwa wymagania, które mogą ze sobą kolidować:

  • zlecający wymaga naturalnych zdjęć ludzi biorących udział w imprezie integracyjnej
  • biorący udział często chcą pozować do zdjęć

Te dwa podejścia do fotografowania się wykluczają. Zlecający chce mieć fajne foty, często na luzie, bo wtedy inni widząc ciekawą relację zamówią u niego usługi związane z organizowaniem imprez.
Biorący udział chcą jak najlepiej wyjść na takich spotkaniach, eventach próbują sztucznie pozować i wtedy wychodzi masakra.

Fotograf taki jak ja wie jak sobie poradzić w takich sytuacjach.

Przygotowanie do impresy integracyjnej

Nie tylko ludzie, ale również fotograf musi się przygotować do takiej imprezy integracyjnej. Często spotkanie wcześniej z organizatorem, osobą która będzie prowadziła i z uczestnikami pozwala w znacznym stopniu przewidzieć jak należy podejść do tego zadania.

Sprzęt fotograficzny również jest ważny. Czym innym będziesz fotografował większą grupę ludzi a inaczej podejdziesz do małej kilkunastoosobowej grupki.

Moja oferta fotografowania imprez

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie. Proszę o kontakt i dokładne sprecyzowanie oczekiwań, ilości osób, czasu trwania i miejsca imprezy integracyjnej. jeśli mają Państwo przeznaczone ograniczone środki finansowe to również proszę o tym napisać.

Robert “zakopiec” Urbański